Maršruto "Pieno kelias" konferencijos apžvalga

2016.07.25

Liepos 14 dieną smagiai ir prasmingai prašurmuliavo konferencija „Atrask jau šiandien!“. Susipažinus su Rietavu - mat Rietavas priėmė ir organizavo konferenciją, išgirdus apie Turizmo rinkodaros tendencijas 2016-2017 metais, kalba pasisuko apie „Pieno kelią“. Konferencijoje buvo siekiama toliau populiarinti maršrutą „Pieno kelias“, šį kartą į konferenciją pasikviečiant kuo daugiau žiniasklaidos, politikos, turizmo vystymo veikėjų. Džiugu, kad konferencijoje dalyvavo Seimo nariai Jurgis Razma, Remigijus Žemaitaitis ir Stasys Šedbaras, Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Vilma Daugalienė, programos LEADER ir žemdirbių mokymo centro direktorė Lina Gumbrevičienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos specialistės Ieva Druktenė ir Jūratė Jazbutytė, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, Kupiškio, Plungės, Šilalės savivaldybių atstovai, Plungės, Telšių, Kupiškio, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrų atstovai, eilė kitų organizacijų atstovų ir žinoma maršruto „Pieno kelias“ dalyviai.

Pranešėjai konferencijos metu išvystė ir įdomiai pristatė įvairias temas, kaip Oginskių šeimos paveldas, žemaičių kilmės paieškos, novatoriškų temų vystymas regionuose, turizmo rinkodaros priemonės Lietuvos turizmo skatinimui, trumposios maisto grandinės diegimas, paslaugų įvairovė „Pieno kelio“ ūkiuose. Pranešimus skaitė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, žurnalistas Eugenijus Bunka, Valstybinio turizmo departamento vyriausioji specialistė Ieva Druktenė, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė ir projektų administratorė Rasa Baliulevičienė. „Pieno kelio“ maršruto dalyvių paslaugas savo pasisakymais iliustravo Jurgita Ivinskienė, „Gaudkalnio Kitokio ūkio“ šeimininkė, Ovidija Šidlauskaitė, kooperatyvo „Pieno puta“ pardavimų vadovė, Raimonda Jusienė, Jusių ekologinio ūkio šeimininkė. Konferencijos temas dailiai supynė ir išvadas padarė moderatorius Ugnius Savickas.

Konferencijos skleidžiamą žinią sustiprino maršruto „Pieno kelias“ dalyvių surengta degustacija bei Rietavo gamintojų ir Pieno kelio dalyvių mugė. Mugę šmaikščiai ir dailiai vedė Rietavo savivaldybės kultūros centro režisierius Vincas Andriuška.

Mugėje ir vėl sūriai buvo patys populiariausi. Tai patvirtina, kad „Pieno“ reabilitavimas ir vietos gamintojų skatinimas yra tos kryptys, kuriomis ir toliau turi dirbti „Pieno kelio“ maršrutas ir klasteris.

Konferencijos organizatorius, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras, dėkoja visiems prisidėjusiems – Rietavo savivaldybės administracijai, Rietavo žirgynui, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejui, Alkos ūkiui, Činskių ūkiui, Kooperatyvui „Pieno puta“, kooperatyvui EKO Žemaitija, Česlovui Ramoškai, Raimondai Jusienei, VVG „Rietavo iniciatyvos“, Rietavo moterų užimtumo centrui, visiems savanoriams atlikusiems visus būtiniausius darbus ir visiems dalyvavusiems ir kūrusiems puikią konferencijos atmosferą. Bet visų labiausiai ačiū dalyvavusiems ir Pieno kelią taip gražiai savo pasisakymais, prisistatymais atstovavusiems maršruto dalyviams iš visų keturių Pieno kelio rajonų. Šios bendros pastangos jau davė rezultatų – tuoj po konferencijos gavome žinią iš Turizmo departamento, kad konferencijos metu įvertinus „Pieno kelio“ teikiamas paslaugas, trys „Pieno kelio“ objektai bus įtraukti į departamento organizuojamą info-turą. Džiaugiamės, kad „Pieno kelias“ sulaukia vis daugiau susidomėjimo ir pripažinimo.

Norėtume dar daug pasakoti, bet nuotraukos geriau perteiks įspūdį.

PS Pridedame nuorodas į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus ar straipsnius apie „Pieno kelią“.

Visas konferencijos akimirkas rasite paspaudę čia.

Žiūrėk telefone

Nuskenavęs „Pieno kelias“ QR kodą, klientas yra iškart nukreipiamas į interneto puslapį su išsamiu dominančio produkto ar paslaugos aprašymu.

Norint nuskaityti QR kodą, reikia išmaniojo telefono su interneto ryšiu ir fotokamera bei specialios QR nuskaitymo programos.