Adomynės kaimo bendruomenė

2002 m. įkurtos Adomynės kaimo bendruomenės tikslas – puoselėti ir gražinti savąjį Adomynės kaimą, gyvenamąją aplinką, visam pasauliui reprezentuoti Kupiškio krašto kultūrinį ir kulinarinį paveldą.

Nuo 2014 - ųjų bendruomenė organizuoja edukacines programas, pristatančias Adomynės kaimo ir apylinkių kulinarinį paveldą. Programos vyksta Adomynės dvare, kultūros paveldo objekte.

Edukacinės programos metu kepamos karštosios dvaro (buvo vadinamos pagrabinėmis bandelėmis) bandelės su varškės įdaru. Nuo XIX a. tokios bandelės buvo kepamos tik Adomynėje ir jos apylinkėse. Receptai ir tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Adomynės pagrabinės bandelės pretenduoja gauti kulinarinio paveldo sertifikatą.

Be to, bendruomenės šeimininkės spaudžia įvairių rūšių sūrius, kurių gali įsigyti ir Adomynės dvaro svečiai. Kasmet rudenį organizuojamos Netradicinio sūrio šventės.

Bendruomenė rengia edukacines programas:  „Smagu širdžiai — gardu pilvui“ (suaugusiesiems) ir „Adomynės lobio ieškojimas“ (moksleiviams), galima kartu švęsti vaikų Velykėles, Sekmines, Antanines.

Programa „Smagu širdžiai, gardu pilvui“ trunka apie 3 val., skirta 15-50 asmenų grupėms, kaina 15 eur/asmeniui. Programos metu susipažinsite su painia Adomynės dvaro istorija, su senaisiais jo šeimininkais ir jų gyvenimo akimirkomis, prisiliesite prie medinės architektūros subtilybių. Jeigu panorėsite, savo rankų miklumą galėsite išbandyti patys išsikepdami skaniąsias Adomynės apylinkių pagrabines bandeles. Kol bandelės keps, visi smagiai pavakarosite su Adomynės etnografinio ansamblio „Jara“ nariais, kurie pateiks jums kupiškėniškų dainų, šokių, ratelių, mįslių ir minklių pynę... O galiausiai pamaloninsite savo pilvus šio dvaro ir apylinkių valgiais bei gėrimais: karštosiomis bandelėmis su ypatingu padažu – tokio kulinarinio paveldo patiekalo niekur kitur jums tikrai neteks paragauti, Adomynės ponų viralu ir gėrimais, kurie paprasčiausiai sutirps burnoje!

Programa „Adomynės dvaro lobio ieškojimas“ trunka 1,5-2 val., skirta 15-50 asmenų grupėms, kaina 8 eur/asmeniui. Adomynės dvaras – gražus ir retas medinės architektūros paminklas. Vykdant restauracijos darbus dvaro kieme buvo rastas puodas su sidabrinėmis monetomis. Manoma, kad surasti tikrai dar ne visi ponų paslėptieji turtai... Pabandykite – gal Jums pavyks surasti senųjų dvaro šeimininkų lobius!!!  Programos metu: susipažinsite su dvaro istorija, senaisiais šeimininkais ir jų gyvenimų akimirkomis, prisiliesite prie medinės architektūros subtilybių, patys išbandysite savo rankų miklumą kepdami skaniąsias Adomynės pagrabines bandeles, turėsite įveikti daugybę smagių užduočių, kurios artins Jus prie pagrindinio tikslo – didžiojo Adomynės lobio, kuris kiekvienąkart bus vis kitoks!.

Dėl vizito būtina iš anksto susitarti, visada yra galimybė derinti programą pagal svečių pageidavimus, visada galima papildomai užsisakyti skanųjį Adomynės ponų viralą.

Atvykite – jūsų laukia smagi popietė ne tik dvare, bet ir dvaro parke prie gražaus, pono samdinių rankomis iškasto tvenkinio ir nepakartojamo skonio karštas patiekalas, kurio neparagausite niekur kitur!!!

Galime priimti grupes ir pavienius turistus lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Organizatorius: Adomynės kaimo bendruomenė, Bendruomenės vadovė Virginija Pakalniškienė.

 

 

Kontaktai

Naujienos
Partneriai
Žiūrėk telefone

Nuskenavęs „Pieno kelias“ QR kodą, klientas yra iškart nukreipiamas į interneto puslapį su išsamiu dominančio produkto ar paslaugos aprašymu.

Norint nuskaityti QR kodą, reikia išmaniojo telefono su interneto ryšiu ir fotokamera bei specialios QR nuskaitymo programos.