Tradicinė Mykolinių šventė ir mugė

Mykolinių iniciatoriai – kunigaikščiai Oginskiai, kurių Rietavo valdymo laikais Mykolinės būdavo švenčiamos ištisą savaitę. Šimtametes tradicijas turinti šventė ir mugė atkurtos 2001 m. ir kasmet rengiama Rietavo parke paskutinį rugsėjo savaitgalį. Per Mykolines, savotišką visų metų darbų aptarimo, įvertinimų šventę, vyksta turgus, mugės, koncertai.

Kaip ir senais laikais, taip ir šiandien Mykolinių turguje didžiausią paklausą turi pieno produktų gamintojai, ypač sūrininkai. Jie ne tik parduoda šviežius, sveikus, ekologiškus, iš vietos produktų pagamintus gaminius, bet ir yra puikūs savo amato meistrai, konsultantai, pasakoriai.

Tautodailininkai, amatininkai ir meno mėgėjai visuomet pateikia staigmenų: galima įsigyti įvairiausių meno kūrinių, degustuoti šeimininkių pagamintų patiekalų, stebėti amatų pristatymą, dalyvauti loterijose. Amatininkų dėka metturgis pasipuošia tautiniais ir stilizuotais rūbais, gražiomis lino spalvos staltiesėmis, margaspalvėmis lauko gėlių puokštėmis ir mielais prekybininkais, kurie pirma duoda paragauti, o tik po to siūlo įsigyti.

Dar vienas įdomus Mykolinių akcentas – tradicinis žirgų konkūras ir žemaitukų veislės žirgų pristatymas.

Norintieji dalyvauti šventėje ir mugėje gali kreiptis į Rietavo turizmo ir verslo informacijos centrą  tel.+ 370 448 68 202,  + 370 656 77 132 el. p.rietavoturizmas@gmail.com

Plačiau apie šventę skelbiama www.rietavas.lt ir www.veik.rietave.lt – renginių skyriuje.

 

 

Kontaktai

Naujienos
Apskritojo stalo susitikimas „Viešojo sektoriaus maisto strategijos ir viešieji pirkimai Lietuvos regionuose ir savivaldybėse”
2020.02.11

ES Interreg projektas SBFOODINNO (South Baltic Food Innovation) kartu su Rietavo turizmo ir verslo informacijos centru kviečia Jus į Rietavą, į apskritojo stalo susitikimą.

Partneriai
Apie projektą

Projektas „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“ Nr. 4TT-KE-13-1-0002 finansuojamas, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos IV krypties „LEADER metodo įgyvendinimas“ priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“.