VšĮ Rietavo žirgynas

Viešoji įstaiga „Rietavo žirgynas“ įkurta 2010 m., siekiant išlaikyti kunigaikščių Oginskių Rietave pradėtą tradiciją laikyti ir  veisti nykstančios Lietuvoje senosios veislės žirgus – žemaitukus, propaguoti ir plėtoti jojimo sportą Rietave ir šalyje, taip pat organizuoti sporto renginius, skatinti jaunimo užimtumą. Žirgyno teritorija užima 50 ha plotą. Žirgyne auginama 40 ekologiškų avių banda, tad galima užsisakyti avienos, įsigyti sertifikuotame sode auginamų ekologiškų vaisių ir uogų. Tam tikru metu galima įsigyti kumelės pieno. Rietavo žirgyne galima lankyti mokomąsias ar sportines grupes, praleisti su žirgais savaitgalius, dalyvauti rengiamose varžybose ir šventėse, surengti iškylą, išsinuomoti žirgus ar karietą vestuvėms, fotosesijoms.

Lankytojus kviečiame į 2 edukacines programas:

Programoje „Pažink Rietavo kraštą su žirgais“, gali dalyvauti 6–10 žmonių grupės. Programos dalyviams siūlomas 15 km maršrutas po Rietavo apylinkes, susipažįstant su Rietavo gamtos, kultūros, istorijos objektais, įdomiomis vietovėmis. Susitikę su kaimo gyventojais, galėsite paklausyti jų pasakojimų ir, žinoma, paragauti bei įsigyti vietos ūkininkų gaminių, tarp jų ir tradicinių žemaitiškų pieno produktų. Keliaujama vežimaičiu apie 4 val. Kelionės metu trys sustojimai:

Vatušių kaime vyksta naminių sūrių ir vyno degustacija.

Budrikių kaime būsite pavaišinti arbata ir naminiu pyragu.

Lioliuose jūsų lauks pietūs – tradicinė Liolių šeimininkių šiupinynė.

Edukacinė programa organizuojama balandžio-rugsėjo mėnesiais.

Programoje „Pažink Rietavo miestą su žirgais“ gali dalyvauti 6–10 žmonių grupės. Programos metu aplankomi žymiausi Rietavo miesto objektai. Programos trukmė 1,5 val. Programos metu vyksta naminių sūrių ir vyno degustacija. Ši programa organizuojama ištisus metus.

Dėl programų užsakymo ir kainos prašome tartis iš anksto paskambinus Ričardui Astrauskui tel. 8 698 17638. Galime parengti jūsų pageidavimus atitinkantį maršrutą.

Su lankytojais susikalbame lietuviškai ir rusiškai.

Daugiau apie Rietavo žirgyno veiklas ir renginius:

https://goo.gl/tBYwsf

 

 

Kontaktai

Naujienos
Apskritojo stalo susitikimas „Viešojo sektoriaus maisto strategijos ir viešieji pirkimai Lietuvos regionuose ir savivaldybėse”
2020.02.11

ES Interreg projektas SBFOODINNO (South Baltic Food Innovation) kartu su Rietavo turizmo ir verslo informacijos centru kviečia Jus į Rietavą, į apskritojo stalo susitikimą.

Partneriai
Apie projektą

Projektas „Pieno kelias: nuo vietos gamintojo iki vartotojo“ Nr. 4TT-KE-13-1-0002 finansuojamas, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos IV krypties „LEADER metodo įgyvendinimas“ priemonę „Teritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas“.